Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych zrzesza prawie 100 aktywnych członkiń i członków – osób studiujących prawo, finanse, stosunki międzynarodowe, globalny biznes i ekonomię. Koło działa nieprzerwanie od 2000 roku, tworząc unikatowe projekty.
Do flagowych inicjatyw koła należą Akcja Dyplomacja, dzięki której studenci mogą odwiedzić Ambasady i poszerzyć wiedzę z zakresu dyplomacji, Human Rights Week, którego celem jest popularyzacja problematyki ochrony praw człowieka oraz POLMUN Warsaw – międzynarodowa konferencja dla młodych ludzi symulująca obrady ONZ.
Jednym z bardziej efektownych projektów Studenckiego Koła Naukowego Spraw Zagranicznych jest też Piknik Międzynarodowy.
Już w październiku, na samym początku roku akademickiego, chcemy maksymalnie umilić czas studentom i sprawić, by zapamiętali pierwsze chwile spędzone na studiach. SGH to uczelnia, w murach której ciągle coś się dzieje. Organizacje wręcz prześcigają się, aby przyciągnąć uwagę studentów, tworzyć im możliwości ciągłego rozwoju i pogłębiania wiedzy, a także angażować, by w przyszłości kolejne studenckie pokolenia mogły tworzyć niesamowite inicjatywy. To jest coś, co zaczyna się rozumieć dopiero wtedy, kiedy rozpocznie się studia na tej uczelni.
Piknik Międzynarodowy to tego typu inicjatywa, choć jego główna idea jest nieco inna.
Jednymi z najważniejszych wartości, jakie wyznajemy jako SKN Spraw Zagranicznych, są współpraca i dobre relacje między sobą. I to nie tylko jeśli chodzi o członkinie i członków naszego koła, ale też w naszym postrzeganiu stosunków międzynarodowych. Realizując nasze cele, chcemy udowadniać, że dzięki wspólnemu działaniu na rzecz lepszego świata, jesteśmy w stanie osiągnąć naprawdę wiele, a co więcej, nauczyć się lepiej rozumieć siebie nawzajem.
Tym właśnie jest Piknik Międzynarodowy. To przestrzeń, gdzie ponad podziałami spotykają się przedstawiciele dyplomacji pochodzący z różnych zakątków globu, którzy przychodzą do nas, młodych ludzi ciekawych świata, aby uświadamiać i pokazywać, jak różnimy się pod względem kulturowym, a jednocześnie, jak bardzo dzięki wzajemnej sympatii potrafimy się zjednoczyć. Efektem takiego zjednoczenia jest nasz Piknik – opowiadają o projekcie jego koordynatorzy, Julka Hanzel i Maciek Nysiak.
Nie bez powodu nazwa wydarzenia zawiera w sobie element kojarzący się z jedzeniem… Wszystko dlatego, że obecni na Pikniku goście i partnerzy będą czekać na uczestników wydarzenia z poczęstunkami wywodzącymi się z tradycji regionów, które reprezentują! Będzie można skosztować oliwek prosto z Grecji, skusić się na gofra od specjalistów z Belgii, a na koniec udać się na zajęcia z kubkiem bubble tea w ręku.
Na Pikniku będzie również okazja do zdobycia informacji o wymianach międzynarodowych, które stoją otworem przed studentami, a także zapoznania się z osobami tworzącymi SKN Spraw Zagranicznych i dowiedzenia się, jak to jest być jego częścią.
Ta wiedza może okazać się bardzo przydatna, bo już niedługo ruszamy z rekrutacją do naszego koła! – komentuje wiceprezes SKN SZ ds. HR i koordynator Pikniku, Maciek Nysiak.
Zachęcamy do śledzenia social mediów Pikniku Międzynarodowego, gdzie zdradzamy, w podróż do jakich krajów wybierzemy się wspólnie w tegorocznej edycji:
Instagram: https://www.instagram.com/pikniksz/
Facebook: https://www.facebook.com/pikniksz
a także do odwiedzenia portali SKN Spraw Zagranicznych:
strona: https://sknsprawzagranicznych.com/
Facebook: https://www.facebook.com/sknsz
Instagram: https://www.instagram.com/sknsz/
Gazeta Kongresy jest patronem medialnym wydarzenia
Fot. nagłówka: facebook.com/sknsz
O autorze
Gazeta Kongresy to młodzieżowe media o ogólnopolskim zasięgu. Jesteśmy blisko spraw ważnych dla młodego pokolenia – naszych spraw.
Redaktor Prowadzący Gazety. W projekt zaangażowany od grudnia 2021 roku. Pisze o polityce, edukacji oraz organizacjach pozarządowych. Laureat programu „Liderzy Innowacji”. W wolnym czasie smakosz kawy, amator książek i miłośnik nauk społecznych.